SZUKAJ NAZWY PERFUM LUB KOSMETYKÓW

14 kwietnia 2014

MGIEŁKA ZAPACHOWA - Luksus czy fanaberia?

Poznaj wady i zalety mgiełek zapachowych dzięki odpowiedzi na pytanie:

Jakie są różnice między Mgiełką Zapachową (z ang. Body Mist) a Perfumami? Pierwszą różnicą jest natężenie zapachu. Sama nazwa wskazuje, że jest to MGŁA, czyli coś, co jest lekkie, przewiewne, niemal niezauważalne. Jest w nich niestety mała dawka olejków zapachowych a więcej wody zatem trwałość pozostawia wiele do życzenia (maksymalnie do 1 godziny), trzeba jednak zauważyć, że nie są uciążliwe dla otoczenia. Nie są tak drogie jak perfumy i mają duże pojemności, np. 150ml, plastikowe opakowania lub szklane, wachlarz zapachów jest ogromny. Ich data przydatności najczęściej sięga 36 m-cy od momentu otwarcia, w produkcie przeterminowanym zobaczymy mętną zawartość i wyczujemy jedynie alkohol lub - dosłownie - zgniłą kompozycję. Mgiełki zapachowe posiadają fantastyczne właściwości odświeżające, nawilżające i ochładzające. By utrzymać ten stan i zapach, trzeba często ponawiać aplikację. Co więcej, nie przyklejają się do ubrań ani nie tworzą plam. Sceptycy uznają pewnie mgiełki zapachowe jako fanaberię, niepotrzebny kosmetyk i wydatek pieniędzy, natomiast miłośniczki kosmetyków i wszystkiego co piękne i pachnące znajdą w mgiełkach coś dla siebie. Czy wobec tego aromat mgiełki zapachowej przywołuje wspomnienia? Jest luksusem? Przecież aplikujemy ją w ekspresowym tempie i w ekspresowym tempie znika z naszej skóry...

Złoty środek: odświeżające i pielęgnujące mgiełki zapachowe świetnie sprawdzą się podczas upalnego lata, bowiem często wtedy drażni nas zapach perfum i chcemy dodać sobie lekkości.

Sposobów noszenia mgiełki zapachowej jest mnóstwo. Jedni spryskują tylko włosy, apaszki, klatkę piersiową czy stopy. Inni dodają kilkanaście kropel do bezzapachowego balsamu do ciała czy kremu do rąk. Są tacy co stosują ją tylko zaraz po kąpieli, w przekonaniu, że ukoją skórę. W stosowaniu mgiełek zapachowych raczej nie chodzi o przyciąganie osobnika płci przeciwnej czy o dodanie sobie pewności siebie, chodzi o odświeżenie, choć mnogość propozycji przyprawi o zawrót głowy niejednego.



Dla kogo? Mgiełki zapachowe przydadzą się przede wszystkim osobom, które są minimalistami, nie lubią mocno pachnieć z różnych powodów (otoczenie, bóle głowy, alergia itp.), stosują metodę klasycznego layeringu czyli chcą uzupełnić serię kosmetyków pielęgnacyjnych jednej marki, mają kłopot w odnalezieniu swojego signature scent, szukają wydajnego i taniego produktu zapachowego, nie lubią ciężkich aromatów i oleistych konsystencji.

Jak zrobić mgiełkę do ciała domowej roboty? Pobaw się w chemika i zmieszaj wodę destylowaną lub przegotowaną z kilkoma kroplami kilku ulubionych olejków zapachowych i przelej mieszankę do atomizera lub nakładaj na ciało wacikiem.

Istnieje kilka rodzajów mgiełek zapachowych do ciała, tj. klasyczne (najpopularniejsze), do ciała i pomieszczeń (rzadko spotykane), z drobinkami (sprytne połączenie gęstej konsystencji, przyjemnej woni z luksusowym lśniącymi opiłkami brokatu).

Przykładowy skład mgiełki zapachowej:

Alcohol Denat., Aqua, Parfum, Citral, Hydroxycitronellal, Coumarin, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, Citronellol, Limonene.

Źródło foto.: onet.pl i sks-bottle.com

2 komentarze:

  1. Miałam kiedyś mgiełkę zapachową, była bardzo słodka i lepiła się do ciała. Ale i tak lubię mgiełki.
    Zamówiłam sobie z internetu o zapachu śliwki i drugą czekoladowo - owocową (Nie pamiętam dokładnie jaki zapach był) Ciekawa jestem, jak będą pachnieć i czy będą się lepić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam mgiełki. Sama jestem w posiadaniu słodkiego kwiatu wiśni i soczystych jagód. Coś lekkiego i przyjemnego.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Zapraszam do skomentowania.

Madame Perfumella Blog o perfumach i kosmetykach 2024