SZUKAJ NAZWY PERFUM LUB KOSMETYKÓW

01 października 2014

Czym jest PODRÓBKA a czym ODPOWIEDNIK perfum?

Prezentując tańsze, nieznane, niepopularne perfumy zawsze odnosimy (porównujemy) je do tych ze znanej marki. Próba tłumaczenia, że nie są to podróbki a zbliżone zapachem do jakiegoś znanego, zazwyczaj kończy się fiaskiem.

Podróbka perfum a odpowiednik perfum

Te dwa pojęcia często są mylone. Niniejszy artykuł dedykowany jest osobom, które dotychczas nie interesowały się perfumami lub zamierzają kupić swój pierwszy flakon w życiu.

Podróbka perfum - to nic innego jak produkt niemalże identyczny z oryginałem, tj. posiadający (na pierwszy rzut oka) trudne  do porównania cechy zewnętrzne flakonu i kartonikowego opakowania (łudząco podobna czcionka, mniej widoczne znaki szczególne - wytłaczane logo czy połysk), ale też zawierające taką samą nazwę marki i zapachu. Podrobione perfumy są rozcieńczane, często nawet inaczej pachną, szybciej się psują, we wnętrzu kartonika mogą mieć arabskie czy chińskie znaki. Ceny są raczej identyczne. Zdarza się, że flakony mogą być w podejrzanych pojemnościach, np. dany producent oferuje perfumy tylko o pojemności 90ml to podróbka może mieć 100ml.

Odpowiedniki perfum - to zapachy, np. polskich marek zawierające składniki w niemal 100 % zgodne z wersją pierwotną, podobne nazwy i kolorystycznie dobrane opakowania. Producenci na swoich stronach internetowych podają te same składniki zapachowe jak u pierwowzorów. Odpowiedniki są o wiele wiele tańsze, gdyż firmy nie robią kampanii reklamowych, sprzedaż opiera się w sieciowych i prywatnych drogeriach lub w oficjalnym sklepie.  Odpowiedniki znanych perfum niestety mogą być jakościowo słabsze, chodzi o trwałość i zbyt szybki rozwój zapachu, układanie się go na skórze. To powoduje, że odruchowo nazywa się je podróbkami.

Skoro wyjaśniłam już różnicę tych dwóch pojęć, powstaje pytanie: a co z perfumami z marketingu sieciowego? Mają inne gramatury, są podobne do najsłynniejszych, ale są przygotowane według innych receptur, specjalnie na potrzeby danej firmy, zajmującej się tego rodzaju handlem. Są to oryginalne czyt. unikalne produkty, posiadające własną nazwę i seryjny numer. Zapachy różnią się od powszechnie znanych i tak już zostanie. Mogą być traktowane jako odpowiedniki.


7 komentarzy:

  1. Podróbki to może nie, ale odpowiedniki - jak najbardziej chętnie bym kupiła. To co,że szybciej "wietrzeją"...najważniejsze, że można zapoznać się i choć na chwilę poczuć zapach luksusu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pani Agato , w przypadku odpowiedników wcale nie jest powiedziane ze krócej sie trzymają, zajmuje się dystrybucją perfum ktore potrafią na skórze pachnieć do kilkunastu godzin a na ubraniach do kilku dni 🤩

      Usuń
  2. Chciała bym sie dowiedzieć jaki odpowiednik mogę mieć do wody toaletowej ,którą uzywam od lat jest to AnaisAnais firmy Cacharel lub ALLURE SENSUELLE Chanel jak ktos zna te zapachy to proszę mi wskazać odpowiedniki.

    OdpowiedzUsuń
  3. dla mnei najpiękniejszy zapach dla kobiety i mężczyzny ma firma Mexx.

    OdpowiedzUsuń
  4. Czesto podrobki, ale i tez slabe odpowiedniki, nie tyle wietrzeja, co nabieraja slodkiego, duszacego zapachu.
    Wszystkie potem "pachna" jednakowo.
    Prawdzwe perfumy, oryginalne czy tez nie, dostosowuja sie do skory nosiciela. Czesto u dwoch roznych osob pachna roznie, ale nigdy nie dusza slodka landryna.

    OdpowiedzUsuń
  5. ~Current opinion28 stycznia, 2015 15:39

    Zapach luksusu?????? Padne ze smiechu!!!! Przeciez oryginalne perfumy nie sa jakos niezamowicie drogie, ani luksusowe. Jest wiele internetowych perfumerii, w ktorych ceny sa bardzo znosne. Lepiej kupic oryginal niz imitacje, bo imitacja nigdy nie dorowna oryginalowi, wiec nie ma co sie pocieszac luksusem za zlotowke :/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Zapraszam do skomentowania.

Madame Perfumella Blog o perfumach i kosmetykach 2024